گچ میکرونیزه سیمین سمنان

گچ میکرونیزه

گچ میکرونیزه از مرغوبترین محصول کارخانه های گچ بوده و کاربرد فراوانی در این صنعت و صنایع دیگر دارد. حال ببینیم موارد مصرف آن چیست؟ به دلیل وجود دانه هایی در حد میکرون (زیر ۱۶۵ میکرون)  و نرم بودن این گچ باعث شده نیاز به هیچ گونه الک برای جداسازی نداشته باشد و این گچ را گچ میکرونیزه نامگذاری کنند و گچ میکرونیزه را در مراحل پایانی گچ کاری (پرداخت) بکار میبرند.

تفاوت گچ میکرونیزه و گچ سفیدکاری معمولی

گچ میکرونیزه از دانه بندی 2 تا 2.5 برابر ریزتر نسبت به گچ معمولی سفید کاری برخوردار است. به همین دلیل گچ میکرونیزه کیفیت سفیدکاری بهتری نسبت به گچ سفید کاری معمولی دارد.

گچ میکرونیزه گچ با مش بالاست و پس از تولید گچ سفیدکاری معمولی، گچ وارد مرحله جدید برای آسیاب میشود؛ دانه بندی گچ با دستگاهی به نام سپراتور تغییر پیدا میکند. سپراتوردستگاهی است که امکان تولید محصولی با دانه بندی بسیار ریز در حد میکرون را در کارخانه ها ایجاد میکند و گچ معمولی تبدیل به گچ میکرونیزه میشود.

این گچ نسبت به گچ سفیدکاری مرغوبتر بوده و از مرغوب ترین محصولات کارخانه های گچ سمنان است.

موارد مصرفی

این گچ را به دلیل نرمی فوق العاده میتوان در کارهایی همچون سفیدکاری دیوار، ابزارزنی و رابیتس کاری، قالب گیری، ساخت چینی و سرامیک، مجسمه سازی، گچ بری های دکوراتیو و تولید گچ پلیمری و ترکیبی استفاده کرد.

گچ میکرونیزه سمنان یکی از انواع گچ های صادراتی است که هم اکنون از بندرعباس (اسکله شهید رجایی) به کشور هند، چین و کشورهای حوزه خلیج فارس و…. صادر میشود.
این کارخانه در بخش صادرات گچ و سنگ گچ نیز فعالیت های بسیار گسترده ای داشته و هم اکنون صادرات گچ به کشورهای عراق (کردستان عراق)، افغانستان، روسیه، ارمنستان، ترکمنستان، گرجستان، هند، کویت، قطر، اردن، عمان، اندونزی، ترکیه و قاره افریقا از جمله فعالیت های مهم شرکت می باشد.

مشخصات

زمان گیرایش اولیه و ثانویه (با توجه به سفارش مشتری قابل تغیر است.)

  • گیرش اولیه: ۷ الی ۹ دقیقه
  • گیرش نهایی: ۱۸ دقیقه

خصوصیات گچ میکرونیزه

مصرف گچ بدون نیاز به الک– ۱۰۰% خالص

  • سفیدی و شفافیت بیشتر نسبت به دیگر محصولات تولیدی
  • زمان کافی برای اجرای طرح و نقش بر روی دیوار توسط گچ کار
  • مقرون به صرفه از نظر اقتصادی به دلیل مصرف شدن گچ موجود در کیسه بطور کامل
  • سفیدی برتر
  • بسته بندی ضدآب
  • قابل تولید در مش های ۱۰۰-۲۰۰-۳۰۰ و ۴۰۰

جهت اطلاع از قیمت یا خرید گچ میکرونیزه و سایر محصولات میتوانید به صفحه قیمت انواع گچ سمنان مراجعه کنید.

آنالیز شیمی گچ میکرونیزه

اشتراک گذاری این مقاله

1 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.